Praktické školení

Místo konání: Nebřenice a okolí

PRAKTICKÉ ŠKOLENÍ VELITELŮ A STROJNÍKŮ

Pořadatel: OSH Praha - východ
Lokalita: Nebřenice a okolí (okrsek č. 3 - Modleticko)
Den: 8. září 2012
Čas: 8:00

V sobotu 8. září 2012 se Jednotka SDH obce Modletice zúčastnila praktického výcviku velitelů a strojníků, který se konal v Nebřenicích a okolí. Mimo jiné také u nás. Z naší jednotky se školili:
strojník – Luboš Škába
velitel – Jiří Szalai
členové jednotky – Jiří Černý, Jan Horník, Jaroslav Hlad a Eva Škábová.

Jednotka na výcvik vyrazila s oběma hasičskými vozy, které má ve flotile, tedy s Tatrou T148 a s dodávkou Volkswagen Transporter a zapojila se do disciplín jako je zpráva o zásahu, nebezpečné látky, rozpoznávání značek hasičského náčiní, práce s pěnou, práce s ejektorem, poskytnutí první pomoci a protipovodňová opatření.

V konkurenci osmi týmů se naši umístili na krásném čtvrtém místě, přičemž je nutné podotknout, že všechna tři družstva, umístněná před Modleticem, jsou zařazena do vyšší kategorie JPO III.

Družstvo tak opět prošlo nutným prozkoušením, které absolvovalo, v trochu jiném složení, již na jaře. Nyní doufejme, že nabyté zkušenosti nebude dlouho potřebovat.

Fotogalerii a tabulku s výsledky nalezenete na http://okrsek3.rajce.idnes.cz/Skoleni_strojniku_a_velitelu_2012/.

(Jiří Szalai ml.)

Foto k akci

Jednotka, která se účastnila školení (zleva): Jaroslav Hlad, Luboš Škába (strojník), Jiří Černý, Eva Škábová, Jan Horník, rozhodčí disciplíny protipovodňová opatření a Jiří Szalai (velitel).