Reportáže

Okrsková soutěž

Datum konání: 23.06.2007
Místo konání: Radějovice

Reportáž

Radějovice – okrsková soutěž okrsku č.3 Modleticko

Tato soutěž měla podle mne dvě hlavní osobnosti. První je Karel Tomek, na kterého Radějovičtí spoléhali snad nejvíce. Měl na starosti snad vše co se týká útoků. Rozmístění základen, umístění terčů, zajištění časomíry a v neposlední řadě i zajištění dodávání vody do kádí. Jakmile byly přípravné práce dokončeny, na plac nastoupila osobnost číslo dvě a tou je rozhodčí pan Petr Provazník. Bez něj si hladký průběh pokusů ani neumím představit. Známe jej všichni dobře, takže víme, že jeho přítomnost je prostě jistota plynulého průběhu soutěže.
Bylo viditelné, že soutěž byla pro domácí velkým soustem. Počet domácích pořadatelů, kteří by byli rozhodčímu k dispozici rozhodně nebyl dostatečný. Bylo nutno neustále řešit koho pověřit tím, či tím a lidí byl prostě nedostatek. Do pozice rozhodčího byl například postaven i starosta obce pan Ondráček, pro kterého tento post byl velkou premiérou.
A problémem, za který nikdo nemohl, ale byl, tak bylo počasí. Dešťových přeháněk za celé odpoledne bylo nespočetně, při té největší se s deštěm na zem valily i docela slušné kroupy. Naštěstí ale šlo opravdu o přeháňky, takže soutěž krom tuším dvou neplánovaných dešťových přestávek probíhala tak jak měla.
Vzhledem k uzávěrce vydání tohoto čísla zpravodaje nemám bohužel dost času na komentář k průběhu soutěže a na komentáře k jednotlivým výkonům zúčastněných družstev. Připojím tedy pouze výsledkové listiny.
Chci tedy touto cestou poděkovat všem, kdo se soutěže zúčastnili. Děkuji i těm sborům, kteří přivezli své dětské naděje, a ukázali že i jejich děti soutěžení baví a dokáží prodat to, co s nimi mnoho dní cvičí. Družstvo nejmladších žáků z Popoviček bylo opravdu úžasné a o jejich nožičkách v červených kombinézkách mávajících ve vzduchu při práci se savicemi v kádi se bude asi ještě dlouho vyprávět :-) Jen je velká škoda, že ti nejmenší nebyli odměněni za své výkony poháry za umístění, na které se vždy tak těší.
Rozhodně nechci, aby toto hodnocení vyznělo jako kritika naší společné činnosti, ale spíš jako poučení, kde se vyvarovat chyb, pro další organizátory soutěží jak v okrsku našem, tak i na celém našem okrese.
starosta okrsku

(Jiří Olmr)

Vybrat jinou reportáž | Přejít na celý seznam soutěží