Soutěž v Křížkovém Újezdci

Datum konání: 16.06.2007
Místo konání: Křížkový Újezdec

Tradiční soutěž o putovní pohár.

Soutěž v požárním sportu o Pohár starosty obce Křížkový Újezdec očima soutěžícího, Jana Horníka z SDH Modletice.

V sobotu 16.června se zúčastnila dvě soutěžní družstva z SDH Modletice soutěže v Křížkovém Újezdci.
Náš sbor se účastní této soutěže již od roku 2000. Poprvé se jí účastnil náš tým, který se jen přijel podívat a přivezl naší Tatrou vodu. Ten byl přemluven ať si to zkusí. To byl historický první počin novodobé soutěžní historie našeho sboru. Od té doby se stalo naší milou povinností účastnit se každý rok. Jsme moc rádi, že toto první vystoupení se zasloužilo o znovuobrození našeho sboru. Kvůli této soutěži, která byla jediná v okolí, začal tehdejší starosta Pavel Žáček oslovovat mladé lidi z obce, aby se dali k hasičům. V té době byl průměrný věk aktivních hasičů kolem 50-ti let. Povedlo se mu to náramně a věkový průměr se dost snížil. Během roku se počet hasičů rozšířil o dalších 18 členů. Právě proto nám tato soutěž přirostla k srdíčku. Byla prostě naše první.
Ale zpět k soutěži. Obě naše družstva dala do přípravy vše, protože jsme tu ještě nevyhráli s mužstvem mužů. A i když je to „srandamač“, rivalita je veliká.
Po příjezdu všech soutěžních družstev jsme měli radost z obsazení. Poprvé jsme byli na soutěži, kde se účastnila mužstva, kterým jsme mohli konkurovat. Chyběli zde, jak mi říkáme „elasťáci“. Jsou to družstva, která nás svými výkony udivují, ale v žádném případě se jim nemůžeme rovnat. Asi právě proto tato soutěž pro nás dopadla z pohledu mužů historicky nejlépe. Skončili jsme v konkurenci osmi týmů na prvním místě a ženy na druhém. Závěrečné vyhodnocení, které proběhlo ve vší slávě s účastí starosty obce na návsi asi nikdo z nás dlouho nezapomene.
Na závěr by jsem chtěl poděkovat pořadatelům za uskutečnění této soutěže. Nemohu si však odpustit několik poznámek k organizaci soutěže. Je více než udivující, že v takové obci s nemalou hasičskou minulostí, se najdou pouze tři pořadatelé, v čele s panem Karlem Tomkem. Z toho pramení stále se opakující nedostatky kazící celkový dojem ze soutěže. Na začátku to bylo zpoždění celé soutěže o hodinu.Během soutěže přestal svítit jeden z terčů a divák neměl možnost měřit délku pokusů. Chyběla také vyvěšená výsledková listina a v neposlední řadě to byli rozhodčí, kteří si během soutěže ujasňovali pravidla a při tom se strašně báli protestů. A když se zmíním o občerstvení, které k soutěžím neodmyslitelně patří tak to také rozhodně nebylo bez nedostatků. Celý čas, co se týmy přesunuly z místa soutěže na vyhlášení na návsi bohužel nebylo ve stánku nic k jídlu. Nemyslím si, že jsou to věci, které nejdou odstranit a věřím organizátorům, že tyto zdánlivé maličkosti pro příští rok připraví lépe. Ať ale nekončím kritikou, ještě jednou děkuji za hezké soutěžní odpoledne.

fota ze soutěže od mne na www.wert.rajce.net
a od Michala Kučery na www.mkc.rajce.net

Foto k soutěži