O pohár starosty obce

Datum konání: 02.09.2017
Místo konání: Louka u hasičárny

16. ročník soutěže o Pohár starosty obce Modletice bude výjimečný i letos. Zatímco vloni byl polojubilejní 15. ročník a obec slavila 680 let od první zmínky, tak letos sbor našich hasičů slaví také polojubileum a to 125! Ano, je to jeden a čtvrt století, co zde máme tento spolek a to určitě bude stát za připomenutí.

Vždyť v roce 1892 jsme byli součástí Rakousko-Uherské monarchie a naším panovníkem byl František Josef I. Do I. světové války bylo ještě daleko, natož do té druhé. Papežem byl Lev XIII. a ve Velké Británii vládla královna Viktorie, čili Britové žili tzv. Viktoriánské období.

Jeden a čtvrt století se může zdát málo, ale jako příklad, že to tak není, mohou sloužit automobily. Bylo ještě 5 let do doby, než v roce 1897 vyjede první vůz vyrobený na území Česka, tedy vůz Präsident, který vyprodukovala automobilka Nesselsdorfer Wagenbaufabriksgesellschft, tedy dnešní Tatra. A právě Tatra je spjata i s historií našeho sboru a jsme rádi, že jí máme.

Přijďte 2. září na louku pod paneláky a určitě se dozvíte mnohem více.